کتاب هند فرهنگی منتشرشد
کتاب هند فرهنگی اثر دکتر محمد مهدی توسلی به چاپ رسید .

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی هدف از انسان شناسی فرهنگی ، شناخت سبک زندگی و تمام عادات و باورها و اندیشه های جامعه است .

 با پذیرش این تعریف ، هند فرهنگی از میان مقالات و یادداشت ها ، و نیز استفاده از مشاهدات ، گفتگو ها و تجربیات میدانی نویسنده به صورت کتاب حاضر پدید آمده است.

معرفی و نقشه نماد در فرهنگ و تمدن هند بخش آغازین این اثر را تشکیل می‌دهد.

شناخت خاستگاه تمدن باشکوه دره سِند و راه های ارتباطی شبه‌قاره با سرزمین های متمدن و بزرگ آن زمان ، نقشه برهمکنش فرهنگی در آسیا را نشان می‌دهد. بررسی نظام طبقاتی اجتماعی کاست و بررسی آیین های گذر و مشابهت های ناگزیر آن لاین ها با فرهنگ ایرانی و فرهنگ شفاهی هند و آشنایی با میراث مکتوب و نیز شخصیت های تاریخی سیاسی و ادبی هند به همراه اشاراتی به فرهنگ و تمدن چند سلسله تأثیرگذار در این سرزمین ، شرح تاریخ مشروح فرهنگی شبه قاره و توجه به نمونه‌ای از هنر معماری دوره اسلامی و جشنواره های آیینی عُرس بزرگان و اولیای کرام و نیز اشاره به باغ های بهشتی و زیبایی بی نظیر از آنها در سراسر شبه قاره و سرانجام معرفی بسیار فشرده برخی از حماسه ها و اسطوره ها و جشنواره های ملی هند دیگر موضوع‌های این اثر را شامل می‌شود.

این کتاب 287 صفحه ای در شمارگان500 نسخه و با قیمت 20هزار تومان به بازار نشر ارائه شده است.

علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خيابان انقلاب - بين فلسطين و چهار راه وليعصر- فروشگاه و نمايشگاه دائمي كتاب جهاد دانشگاهي مراجعه نموده و یا با شماره تلفن : 02166487625 حاصل نمایند.