کتاب "شناخت فرهنگ اقوام ایران زمین" به چاپ دهم رسید
کتاب "شناخت فرهنگ اقوام ایران زمین" اثر حمید عامریان توسط سازمان انتشارت جهاددانشگاهی به چاپ دهم رسید .

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی کتاب شناخت فرهنگ اقوام ایران زمین دومین دفتر از هفت دفتر اصول گردشگری است که دفتر نخست آن تحت عنوان فنون تور گردانی و مدیریت سفر پیش از این چاپ شد. این کتاب چگونگی شکل گیری فرهنگ ها و تاثیر تاثیرات فرهنگی از جهات گوناگون مورد مداقه قرار گرفته و راه های استفاده از این موهبت الهی یعنی تنوع فرهنگی در ایران که همواره این تکثر ، تنوع ، وفاق و همدلی هر چه بیشتر ایرانیان را متاثر از رقابت فرهنگی و توفیقاتی که در فرایند شناخت و یاداوری هویت به وجود می آید به خواننده عرضه می نماید. لذا آنچه که علاوه بر تبیین مفاهیم فرهنگی و معرفتی در قالب معرفی فرهنگ های ده گانه اقوام ایران زمین در این کتاب ارائه شده است در حقیقت یادآوری رمز و رازهای است از رموز موفقیت در مدیریت سفر به منظور دست یافتن اولاً راهنمایان به اعتماد به نفس و ثانیاً زبان مشترک و در نتیجه استشمام رایحه دلپذیر همدلی در فضای حاکم بر تور و احساس شرکت کنندگان در سفر از توانمندی راهنما و برخورداری تور از گروه مدیریت است.

 

گفتنی است این کتاب دارای پنج فصل است که در فصل اول به تعریف و جایگاه فرهنگ و در فصل دوم به معرفی اقوام و ایلات ، در فصل سوم به جوامع عشایری در ایران و در فصل چهارم  به مناطق  مختلف فرهنگی ایران  و در فصل پنجم  به معرفی جشن و قدمت آن در فرهن ایرانی پرداخته است .

این کتاب 364 صفحه ای در شمارگان1000 نسخه و با قیمت 25500هزار تومان به بازار نشر ارائه شده است.

علاقه مندان جهت تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خيابان انقلاب - بين فلسطين و چهار راه وليعصر- فروشگاه و نمايشگاه دائمي كتاب جهاد دانشگاهي مراجعه نموده و یا با شماره تلفن : 02166487625 حاصل نمایند.