دکتر احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) دارفانی را وداع گفت
حجه الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شب گذشته در اثر عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت.

 
Alternate Text

سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و دبیرخانه جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، رحلت این استاد فرزانه و عالم عامل را که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی افتخار خدمت گزاری در عرصه نشر و کتاب و کتابخوانی را داشت به جامعه دانشگاهی و حوزوی کشور و علاقمندان این شخصیت علمی و فرهنگی تسلیت عرض می نماید.

آن استاد فرزانه در آیین اختتامیه بیست وسومین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی که در سال 1395 برگزار شد به عنوان یکی از خادمان و تاثیرگذاران نشر دانشگاهی مورد تقدیر قرار گرفت. ضمن آرزوی غفران و رضوان الهی برای آن مرحوم گزیده ای از سخنان ایشان را در بیست وسومین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی مرور می کنیم:

-«هیچ وقت مایل نبودم که برای تکریم به جایی بروم. چند سال پیش در مراسم چهره‌های ماندگار هم شرکت نکردم. ولی دوستان برای مراسم امروز اصرار کردند و من مجبور شدم بپذیرم».

- «من به جهاددانشگاهی از آغاز تأسیس خیلی علاقه داشتم. الان هم این گونه است. در آن زمان برخی از اعضا و وزرا، و شاید غیروزرا مایل نبودند مرکزی به نام جهاددانشگاهی وجود داشته باشد اما من می‌گفتم بگذارید جمعی از دانشجویان به دانشگاه بیایند و روحیه انقلابی را در دانشگاه احیا کنند. امروز وقتی می‌بینم در جهاد این‌قدر کتاب و مقاله منتشر شده است خوشحالم و امیدوارم در آینده با کیفیت و کمیت بیشتر این راه ادامه پیدا کند».

-«شما هم در دانشگاه تلاش کنید نمونه‌ای باشید برای دیگران. سعی کنید حرکات و رفتار نشرتان برای خدا باشد. مهم‌ترین کار ما این است که هر کاری می‌کنیم برای رضای خدا باشد».

-«کسانی که در حوزه ریاضیات، فیزیک و حتی مکانیک فعالیت می‌کنند نیز در حال عبادت‌اند. یکی از خطاهای ما این بود که همواره فکر می‌کردیم که عبادت تنها نمازخواندن و روزه‌گرفتن است؛ درحالی‌که آبادکردن زمین و برطرف‌کردن نیاز مردم نیز عبادت است و این شیوه ائمه(ع) بوده است».
 

تصاویری از تجلیل مرحوم دکتر احمدی در اختتامیه بیست وسومین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی