فراخوان سی‌امین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی تا 20 خرداد تمدید شد

سه شنبه, 02 خرداد,1402
فراخوان سی‌امین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی تا 20 خرداد تمدید شد

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد‌ دانشگاهی،  با تمدید مهلت ثبت نام، دانشجويان مولف و مترجم فرصت دارند تا  20خرداد 1402 آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي ارسال كنند.

شرايط شركت در جشنواره

دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب سطوح مختلف می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل «فنی و مهندسی»، «علوم پایه»، «علوم انسانی»، «کشاورزی و منابع طبیعی»، «علوم پزشکی و دامپزشکی»، «هنر و معماری» و دو بخش «ویژه» و «بین الملل» به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

 براین اساس همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومي كتاب براي اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار كتاب در بازه زمانی ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان 1401، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از كتاب به دبيرخانه و ارسال نسخه‌ای از متنِ زبان اصلي آثار ترجمه شده، از جمله شرايط شرکت در جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر دوسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (1401-1400 ) به چاپ رسانده اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

كتاب‌های الكترونيك ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز بايد داراي مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

يادآور مي‌شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده‌اي كه توسط بيش از يك نفر تأليف يا ترجمه شده اند، صرفاً يك جايزه تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشارکت ناشران

 براساس اين فراخوان، ناشران نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشراني كه اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته‌اند، تجليل خواهد شد.

 بخش ویژه جشنواره

این بخش، به دو موضوع "اقتصاد دانش بنیان و تولید ملی"، "ادبیات پیشرفت" اختصاص دارد. در موضوع « اقتصاد دانش بنیان و تولید ملی» تمامی آثاری که از منظر علوم انسانی به مساله اقتصاد دانش بنیان و تولید ملی پرداخته اند، پذیرفته خواهد شد. موضوع « ادبیات پیشرفت» نیز به آثاری اختصاص دارد که به روایت، تحلیل و بررسی پیشرفت های ایران پس از انقلاب اسلامی پرداخته و یا ایده ها، نظریه ها و الگوهایی برای پیشرفت آینده جمهوری اسلامی ایران ارائه داده اند.

 بخش بین الملل جشنواره

این بخش به دانشجویان خارجی اختصاص دارد که درباره ایران کتاب نوشته‌اند و موضوعاتی مانند ایران‌شناسی، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی، ادبیات فولکلور ایران، فرهنگ و سبک زندگی ایرانی، ایران در عرصه بین الملل و ... را در برمی‌گیرد.

 گفتنی است علاقه‌مندان باید پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازی، خيابان شهدای ژاندارمری، پلاك72، صندوق پستی: 1314763813 سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66952727تماس حاصل نمایند.


لینک ثبت نام

https://www.isba.ir/Default/FestivalDashboard/1