زیبایی شناسی محیط زیست (نظریه ها، سیاست ها و برنامه ریزی ها)
نویسنده:
جی .داگلاس پورتئوس
مترجم:
محمد رضا مثنوی
سال نشر:
1389
صفحه:
328
نوبت چاپ:
1

کتاب حاضر نگرشی زیبایی‌شناسانه به محیط زیست دارد و نگرشی فلسفی و هنری مسایل محیط زیست را بررسی کرده است.

این اثر زيبائي شناسي محيطي، تاريخ انديشه و عمل زيبائي شناختي را تشريح و ترسيم نموده و مفاهيم بنيادي زيبائي شناسي و كاربست حاصله از سياست هاي زيبايي‌شناختي در منظر را مورد آزمون قرار مي دهد و با بحث در خصوص روان شناسي روابط انسان- محيط و تاثير عمل گرائي ادبي، قانوني، و هنري، نويسنده با تجزيه و تحليل نقش اساسي سياست و برنامه ريزي عمومي كتاب را به پايان مي رساند. 

ایده اصلی نویسنده این است که با وجود تفاوت‌های فراوان میان انسان‌ها، اینکه هر کداممان به زیان خاص خودش درک و احساسش را از زیبایی بیان می کند؛ با اینحال می توانیم به کمک هم چیزهای زیبا را حفظ کنیم اگر فقط بتوانیم بر سر تعریفی دقیق و ارزیابی عینی از زیبایی به توافق برسیم. او علاو ه بر اینکه یک جغرافیدان است و روشی علمی را در تمام کتاب دنبال می کند، شاعری توانا ست و نثری روان و خواندنی دارد.

 اين اولين مجموعه جامع بین رشته‌ای جديد زيبايي‌شناسي محيطي است که در نوع خود به‌طرز بي نظيري مفاهيم، روش ها و كارهاي عملي از رشته هاي متنوعي نظير معماري، تاريخ هنر، زيست شناسي، مطالعات زيست‌محيطي، جنگل داري، جغرافيا، طراحي منظر، حقوق، ادبيات، فلسفه، روانشناسي، و طرح ريزي شهري را گرد هم آورده است. همچنين از طريق آشنائي اش با هنر منظر و تجارب روانشناختي تصميم سازي و برنامه ريزي، مولف ما را به درك اينكه تجربه زندگي شهري و روستائي چگونه مي تواند ارتقا يابد نزديك‌تر مي كند.

دسته بندی موضوعی موضوع فرعی
كشاورزي و منابع طبیعی محیط زیست

تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved