هنر های خلاق در حکمروایی نوسازی و توسعه شهری
نویسنده:
مسعود بهزادی راد
مترجم:
_
سال نشر:
1400
صفحه:
358
نوبت چاپ:
1

كتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايي نوسازي و توسعه شهري»  اثري است كه بر نقش و مفهوم بخش خلاق در اداره نوآوري شهري و گروه هاي اقتصادي در حكمروايي پروژه هاي توسعه اقتصادي تمركز دارد. همچنين در بخش خلاق و سازمان هاي هنري خلاق باعث توسعه و تعامل با جوامع محلي در پروژه هاي بازآفريني مي شود كه اشتغال و آموزش را هدف قرار مي دهد. زيربناي اين پروژه ها ساز و كارهاي حكمراني از طريق تحويل، بودجه و مشاركت است.

 اين اثر با استفاده از مطالعات موردي از سه كشور انگلستان، آلمان و كانادا، سياست هاي ملي بخش خلاق و نهادهاي هنري خلاق كه در مديريت برنامه هاي نوسازي و توسعه شهري فعاليت مي كنند را در يك فضا و نماي كلي مقايسه اي قرار مي دهد. علت انتخاب اين سه كشور اين بوده كه هر كدام از آنها نماينده يك طرح ابتكاري منجر به توسعه اقتصادي چشمگير بوده اند و محرك آنها ، هنرهاي خلاق و اقتصاد خلاق بوده است.

در ادامه نيز مي توان به بررسي و مطالعه تطبيقي در سطح ملي بين كشورهاي انگلستان، آلمان و كانادا اشاره كرد. مقايسه موردي پروژه هايي كه از طريق قياس بين آنها، بهترين و ضعيف ترين عملكردها از نظر تحقق اهداف و پروژه ها مشخص می شود.

نكته حائز اهميت اين است كه پايداري از نكات محوري در اين كتاب است. همچنين در نقش سازمان هاي هنرهاي خلاق در پروژه هاي اجتماعي و نوسازي شهري به عنوان بخشي از حكمروايي بر پروژه هاي عنوان شده تاكيد شده است. در ادامه، پايداري در اقتصاد سياسي و سياست عمومي و جغرافيايي از ديگر محورهاي مورد توجه اين كتاب است.

شايان ذكر است اين اثر مورد استفاده رشته هاي جغرافيا، گردشگري، برنامه ريزي شهري، آينده پژوهي، محيط زيست ، سياست هاي عمومي و رشته هاي مرتبط قرار مي گيرد.

 

 كتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايي نوسازي و توسعه شهري»  در 358 صفحه و به قیمت 105هزار تومان وارد بازار نشر شد. علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به نشانی  مراجعه کنند. این کتاب همچنین از طریق فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بين خیابان فلسطين و چهارراه وليعصر، کتاب‌فروشی شانزده و سایر فروشگاه‌های این سازمان در دسترس قرار دارد.


تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved