روان‌شناسی تیمی در ورزش (تئوری و تمرین)
نویسنده:
استوارت کاتریل
مترجم:
دکتر کیوان ملانوروزی / دکتر نگار آرازشی
سال نشر:
1401
صفحه:
272
نوبت چاپ:
1

کتاب « روان شناسی تیمی در ورزش (تئوری و تمرین)» که تألیف "استوارت کاتریل" است ، توسط دکتر کیوان ملانوروزی هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و دکتر نگار آرازشی هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در 272 صفحه در قطع وزیری، ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهي استان وارد بازار نشر شده است.

 در معرفی کتاب آمده است: روانشناسی شاه کلید عملکردِ برجستۀ وزرشی است. روشی که هر کس بر اساس آن خود را برای فعالیت و روبه‌رو شدن با محیط ورزشی آماده می‌کند، در موفقیت او نقش به سزایی دارد. در ورزش‌های تیمی، به خاطر تعدادِ زیاد بازیکنانی که سعی دارند در تقابل با یکدیگر، تیمی تأثیرگذار و موفق پدید آورند، موضوع از این هم پیچیده‌تر می‌شود. شکل دادن به گروهی از ورزشکاران با استعداد در قالب یک تیم مؤثر، تلاش و مهارت بسیاری می‌طلبد. درک صحیح ارتباط میان این افراد و فشارهایی که به عنوان اعضای یک گروه تحمل می‌کنند در موفقیت آن تیم ورزشی بسیار مهم است. روانشناسی تیمی در ورزش قصد دارد عوامل روانشناختی که در شکل گیری یک تیمِ خوب و در نوع بازی تیم‌ها نقش دارند، را شرح دهد و به درک آسان‌تر زیربنای تئوری آن‌ها کمک کند. سپس، با تکیه بر چنین ساختار محکمی، به توصیف روش‌هایی می‌پردازد که روانشناسان ورزشی و مربی‌ها می‌توانند به کمک آن‌ها سطح بازی را بالا برده و نقش عواملی را که قدرت تیم را کاهش می‌دهد کم رنگ کنند.

این کتاب با کمک مطالعات عینی در زمینه‌های ورزشی، مثال‌ها و ابزارهای کاربردی که در هر بخش شرح داده شده است، پلی میان مباحث تئوری و تمرینات عملی برقرار می‌کند. همچنین تمامی مسائل مربوط به ورزش‌های تیمی را در بر می‌گیرد و و مدارک محکمه پسندی در خصوص چگونگی بالا بردن سطح کیفی تیم‌های ورزشی ارائه می‌دهد.

در ضمن تاکنون هیچ کتاب دیگری چنین راهنمایی های به روز، مرتبط و در دسترسی را برای کار با تیم های ورزشی فراهم ننموده است. لذا خواندن این کتاب به تمامی دانشجویان، دست اندرکاران روان شناسی ورزشی و مربیان ورزشی پیشنهاد می شود.

یاد آور مي شود انتشارات جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري که به صورت تخصصي در حوزه نشر دانشگاهي فعاليت مي کند، تلاش مي کند در کوتاه ترين زمان ممکن آثار دانشگاهيان و اساتيد (اعم از تاليف و ترجمه و پايان نامه هاي شاخص دانشجويي) را به چاپ برساند و اساتيد دانشگاهي و صاحب نظران و مولفان مي توانند براي اخذ مشاوره در خصوص مراحل تاليف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهي استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبيعي- معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي مراجعه کرده و يا با شماره 32320323يا 32320070 و در روزهاي شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنين تارگاه jchb.ir براي کسب اطلاعات بيشتر اعلام مي شود.

 

 

 

پیشگفتار

فصل اول/ مقدمه

فصل دوم/ برنامه ریزی تیمی و تأثیرات آن

فصل سوم/ ایجاد فضای مثبت برای تیم

فصل چهارم/ شفافیت نقش و پذیرش نقش

فصل پنجم/ گسترش ارتباطات مؤثر تیمی

فصل ششم/ انسجام در ورزش

فصل هفتم/ انگیزه دادن به تیم

فصل هشتم/ مدیریت احساسات در تیم های ورزشی

فصل نهم/ آهنگِ حرکت در ورزش

فصل دهم/ رهبری تیمی مؤثر

فصل یازدهم/ بازیابی ذهنی و عاطفی

منابع

 

 

دسته بندی موضوعی موضوع فرعی
علوم انسانی روانشناسی

تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved