-
فینالیست‌های ششمین دوره مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای و دومین دوره مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای مشخص شدند
دوشنبه, 16 آبان,1401
فینالیست‌های ششمین دوره  مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای و دومین دوره مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای مشخص شدند
مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای و مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای روز دوشنبه 16 آبان به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، این مراسم با حضور شرکت‌کنندگان راه یافته به مرحله نیمه نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه‌ای و پایان‌نامه سه دقیقه‌ای در محل پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در این مرحله 28 نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقه ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای که از ۱۸ واحد سازمانی جهاد دانشگاهی شامل آذربایجان غربی، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکزی، هرمزگان، هنر، کرمان، گیلان، همدان، یزد، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه علم و صنعت به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند در چهار گروه هفت نفره به رقابت پرداختند که در پایان هشت نفر برگزیده با رأی داوران معرفی شدند تا روز بعد و در مرحله فینال برای کسب مقام اول تا سوم تلاش کنند. اسامی نفرات راه یافته به مرحله نهایی مسابقات پایان‌نامه سه دقیقه‌ای از این قرار است: نیما ملکی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، مبینا بازاری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فائزه مصداقی از دانشگاه بوعلی سینای همدان، مریم فروهری از دانشگاه الزهرا، پریسا حیدری از دانشگاه صنعتی اصفهان، مجید پور رحیمی از دانشگاه تهران، مهدی عبداللهی از دانشگاه شهرکرد و غزاله محبی تفرشی از دانشگاه خوارزمی.

داوران این مرحله از مسابقات ملی پایان‌نامه سه دقیقه‌ای آقایان دکتر مصطفی سمیعی نسب، دکتر سید محمود مصباح نمینی و خانم دکتر آزاده قوچانی بودند.

همچنین مرحله نیمه‌نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه‌ای با حضور 14 نفر از برگزیدگان مرحله مقدماتی برگزار شد و شرکت‌کنندگان با معرفی یک کتاب در مدت زمان سه دقیقه به رقابت پرداختند و در نهایت با رأی نظر هیئت داوران پنج نفر به مرحله فینال راه یافتند. برگزیدگان این مرحله در روز بعد و در مرحله فینال برای مقام‌های اول تا سوم با هم رقابت خواهند کرد.

داوری مرحله نیمه نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه‌ای را آقایان دکتر سیامک محبوب، دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی و خانم‌ها دکتر عاطفه شریف و شیلان اویهنگی به عهده داشتند.

برگزیدگان مرحله نیمه نهایی مسابقات کتاب سه دقیقه‌ای عبارت‌اند از: محمدرضا زارع از دانشگاه فرهنگیان پردیس یزد، محمدرضا قربانی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین، امیررضا صادقی از دانشگاه زنجان، فاطمه پایداری از دانشگاه شهید بهشتی و فاطمه نوروزی از دانشگاه علامه طباطبایی.

یادآور می‌شود مسابقات ملی پایان‌نامه سه‌ دقیقه‌ای رویدادی فرهنگی است که از سال 1395 توسط سازمان انتشارات و در چارچوب جشنواره ملی پایان‌نامه سال دانشجویی آغاز شده و در صدد رشد و تقویت توانمندی‌های ارتباطی دانشجویان، ایجاد بستر مناسب برای تبدیل ایده‌های دانشجویی به محصولات کاربردی و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در سطوح مختلف بوده. در این رویداد که مطابق با استانداردهای بین‌المللی و با اخذ مجوز دانشگاه کوئینزلند استرالیا به عنوان مبدع این مسابقه‌ها در دنیا، برگزار می‌شود، هر شرکت‌کننده در مدت زمان سه دقیقه خلاصه‌ای کاربردی از پایان‌نامه یا رساله خود را ارایه می دهد.

مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای رویدادی است که معطوف به هنر و فنون معرفی کتاب برگزار و در آن تلاش می‌شود تا از یک سو بتوان از ظرفیت‌های دانشجویان در معرفی کتاب‌های ارزشمند استفاده کرد و از سوی دیگر مهارت‌های ارتباطی فن بیان و بیش از همه انگیزه کتاب‌خوانی و مطالعه را در دانشجویان تقویت کرد. یکی از اهداف اصلی این مسابقه‌ها، به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتاب و کتاب‌خوانی در میان دانشجویان است.


تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved