با برگزاری مرحله نهایی؛
نفرات برگزیده مسابقات ملی پایان‌نامه و کتاب سه دقیقه‌ای معرفی شدند
سه شنبه, 17 آبان,1401
نفرات برگزیده مسابقات ملی پایان‌نامه و کتاب سه دقیقه‌ای معرفی شدند
مرحله نهایی دومین دوره مسابقات ملی "کتاب سه دقیقه‌ای" و ششمین دوره مسابقات ملی "پایان‌نامه سه دقیقه‌ای" امروز سه‌شنبه 17 آبان در پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی برگزار شد و مجریان برتر و افراد برگزیده مسابقات در بخش‌های کتاب و پایان‌نامه سه دقیقه‌ای معرفی شدند.

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در ابتدای این مراسم  پروانه افشاریان؛ معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه رویان گفت: این قبیل‌ برنامه‌ها می‌تواند ضمن بالا بردن کیفیت علمی کتابخوانی و پایان‌نامه‌ها در بیان جذاب آنها نیز کمک‌رسان باشد بنابراین باید از جهاد دانشگاهی برای برگزاری چنین رویدادی تشکر کرد.

در ادامه بعد از سخنان کوتاه نماینده داوران مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای، اجرای مرحله نهایی مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای اجرا شد.

حامد علی‌اکبرزاده؛ رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و دبیر مسابقات در سخنانی اظهار کرد: از پژوهشگاه رویان، شرکت‌کننده‌ها که با حضورشان در این رویداد بار علمی آنها را بالا بردند کمال تشکر را دارم. جهان امروز تحت تأثیر فضای مجازی و اینترنت است؛ جهانی که در آن گزیده‌گوی خریدار دارد و جای برای تبلیغ و حرف‌‌های طولانی نیست. پس اگر می‌خواهیم با نسل جوان ارتباط برقرار کنیم باید به این نکته توجه کنیم که ششمین دوره مسابقات ملی پایان‌نامه و کتاب سه دقیقه‌ای در راستای رسیدن به این خواسته است.

وی افزود: این برنامه تلاش دارد تا جان کلام را با زبانی جذاب به تماشاگر منتقل کند. پایان‌نامه‌های علمی قادرند تامین‌کننده نیازهای پژوهشی و علمی باشند، برای همین اگر ما بتوانیم در کوتاهترین زمان حرف خود را به شکلی منطقی به بیننده منتقل کنیم در ترویج علم موفق بوده‌ایم. ششمین دوره مسابقات یک اتفاق صرفاً ظاهری و فانتزی نیست بلکه برگزاری دوره‌های گذشته نشان می‌دهد جریان‌سازی نیز داشته است.

علی اکبرزاده با بیان اینکه استقبال از این رویداد چشمگیر بوده است تاکید کرد: از صدا و سیما می‌خواهیم ما را در تبلیغ این برنامه کمک کند زیرا در چنین اقداماتی دغدغه‌های انقلاب نیز وجود دارد. همچنین از دولت و سرمایه‌گذاران خواهشمندیم از دانشجویانی که در این مسابقات شرکت کرده‌اند حمایت داشته باشند.

اجرای مرحله نهایی مسابقات پایان نامه سه دقیقه‌ای بخش بعدی مراسم را در بر گرفت اما قبل از آن نماینده داوران این بخش سخنرانی کوتاه داشت و سپس اجرا آغاز شد.

بعد از اجرای مرحله نهایی مسابقات پایان‌نامه حمیدرضا احمدیان؛ مدیر عامل هلدینگ داده‌ورزی(سداد) بیان کرد: به عنوان یک معلم دانشگاه از این مسابقه لذت فراوانی بردم. من بیش از ۲۰ سال است در دولت‌های مختلف مشغول کار هستم برای همین معتقدم این رویداد در بالا رفتن بار علمی دانشجویان تاثیر بسیاری دارد. در این راستا رویکردی که جهاد دانشگاهی در پیش گرفته می‌تواند هم یاری‌رسان دانشجویان باشد هم اینکه به هلدینگ داده‌ورزی سداد کمک کند زیرا در این عرصه تربیت نیرو انجام می‌شود.

وی افزود: جهاد دانشگاهی پیشرو در حرکت‌های علمی است ولی در ادامه توصیه می‌کنم در امر تجاری‌سازی هم فعالیت داشته باشد. توجه به این مهم دستاوردهای دارد که می‌توانند تبعات مثبت بسیاری از قسمت‌های جامعه را در بر گیرد.

جمال رحیمیان؛ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آخرین سخنران این مراسم بود وی از مجری برنامه خواست تا همانند شرکت‌کنندگان برای او نیز زمانی سه دقیقه‌ای برای سخنرانی در نظر گرفته شود. وی گفت: جهاد اساساً از طریق جوانان ساخته و اداره می‌شود و همیشه تلاش کرده نوآوری داشته باشد تا بتواند جوانان را بیشتر جذب خود کند.

وی اضافه کرد: از جهاد دانشگاهی انتظار کارهای جدید داریم زیرا این امر نیازهای جوانان را پوشش می‌دهد. برایم حضور در جهاد افتخار است چون جایی هستم که می‌توانم با نسل جوان در ارتباط باشم.

رحیمیان با بیان اینکه در جهاد دانشگاهی عشق به خدمت راس همه امور است گفت: از داوران و مهمان از حضور در این رویداد کمال تشکر را دارم.

در بخش پایانی مراسم نفرات برگزیده و مجریان برتر مسابقات ملی "کتاب سه دقیقه‌ای" و "پایان‌نامه سه دقیقه‌ای" به شرح زیر معرفی شدند:

نفرات برگزیده ششمین دوره مسابقات ملی "پایان‌نامه سه دقیقه‌ای"

رتبه اول: پریسا حیدری

رتبه دوم: مبینا بازاری

رتبه سوم: مهدی عبدالهی

نفرات برگزیده دومین دوره مسابقات ملی "کتاب سه دقیقه‌ای"

رتبه اول: امیررضا صادقی

رتبه دوم: محمدرضا زارع 

رتبه سوم: فاطمه پایداری

مجریان برتر در بخش پایان‌نامه سه دقیقه‌ای

جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی

جهاد دانشگاهی واحد استان چهارمحال و بختیاری

 مجریان برتر در بخش کتاب سه دقیقه‌ای

سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد

جهاد  دانشگاهی واحد استان زنجان

سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان‌شرقی

 


تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved