ساختار سؤال های پژوهش در معماری -
نویسنده:
دکتر مهدی محمودی کامل آباد- مهری محمدیان
مترجم:
-
سال نشر:
1402
صفحه:
123
نوبت چاپ:
1

کتاب «ساختار سؤال های پژوهش در معماری» به قلم دکتر مهدی محمودی کامل آباد عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان و مهری محمدیان پژوهشگر دانشگاه فنی و حرفه ای در 123 صفحه در قطع وزیری تألیف و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهي استان وارد بازار نشر شده است.

 در معرفی کتاب آمده است: سؤال پژوهش جایگاهی برتر در شکل‌گیری ساختمان یک پژوهش دارد؛ به‌گونه‌ای که بسیاری از صاحب‌نظران امر تحقیق کامیابی یا ناکامی پژوهش‌ها را وابسته به کیفیت سؤال‌های پژوهش می‌دانند. بررسی شمار زیادی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان معماری در ایران نشان می‌دهد که بخش چشمگیری از کاستی‌ها در فرایند پژوهش دانشجویان از کجروی یا ضعف در ساخت و پیکره‌بندی سؤال‌های پژوهش سرچشمه می‌گیرد. کتاب ساختار سؤال‌های پژوهش در معماری به دانشجویان و علاقه‌مندان پژوهش در زمینه‌های وابسته به معماری کمک می‌کند در مرحلۀ تصمیم‌گیری و طراحی سؤال‌های پژوهش از مرزهای معماری خارج نشوند و سؤال‌هایی درست و ساختارمند طراحی کنند. نمونه‌ها و رویکرد نگارش کتاب در راستای پژوهش‌های معماری است ولی رشته‌های دیگر نیز از بیشتر گفتارها می‌توانند بهره بگیرند.

  یاد آور مي شود انتشارات جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري که به صورت تخصصي در حوزه نشر دانشگاهي فعاليت مي کند، تلاش مي کند در کوتاه ترين زمان ممکن آثار دانشگاهيان و اساتيد (اعم از تأليف و ترجمه و پايان نامه هاي شاخص دانشجويي) را به چاپ برساند و اساتيد دانشگاهي و صاحب نظران و مولفان مي توانند براي اخذ مشاوره در خصوص مراحل تأليف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاد دانشگاهي استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبيعي- معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي مراجعه کرده و يا با شماره 32320323يا 32320070 و در روزهاي شنبه تا چهارشنبه هر هفته در ساعات 8 تا 16 تماس حاصل کنند. همچنين تارگاه jchb.ir براي کسب اطلاعات بيشتر اعلام مي شود.

مقدمه

 فصل اول: سؤال و سؤال پژوهش

 فصل دوم: طبیعت سؤال های پژوهشی در رشتۀ معماری

 فصل سوم: خاستگاه های سؤالات پژوهشی در رشتۀ معماری

 فصل چهارم: پیکره بندی ساختار سؤال پژوهش

 فصل پنجم: افراز سؤالات اصلی از فرعی

 فصل ششم: رابطۀ روش پژوهش با سؤال ها

 فصل هفتم: سه غفلت متداول در طرح سؤالات پژوهشی

 فصل هشتم: پژوهش های معماری غیر سؤال محور

 فصل نهم: روند ساخت سؤال پژوهشی در نگاهی گذار

 منابع

 


تمامی حقوق این سایت برای سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved